Cumhuriyet Bayramı kutlamaları 28 Ekim Pazar günü Atatürk Anıtına çelenklerin sunulmasıyla başladı. Pazar günü saat 19:00 da tüm halkımızın katılımıyla fener alayı düzenlendi. Sosyal Güvenlik Kurumu önünden başlayan fener alayı Atatürk Kültür Parkında sona erdi. Fener alayı programı havai fişek gösterisi ile son buldu. 29 Ekim Pazartesi günü saat 09.30 da Kaymakamlık Makamında Kaymakamımız Cevat ÇELİK bayram tebriklerini kabul etti. Programa Garnizon Komutanı  Ahmet KESGİN, Belediye Başkanı M.Ünal ŞAHİN, Daire Amirleri ,Şehit aileleri ve Gazilerimiz ile Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri katıldı. 
      İlçemiz Stadyumunda saat 10.30’da başlayan  tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından protokolün halkın ve öğrencilerin bayramının kutlaması ile devam etti. Kutlamanın ardından günün anlam ve öneminin belirtildiği konuşmalar yapıldı. Kaymakamımız Cevat ÇELİK konuşmasında öğrencilerimizin ve halkımızın Cumhuriyet Bayramını kutladı. 
      Konuşmaların ardından öğrencilerin hazırladıkları şiirler, halkoyunları gösterileri sunuldu. Gösterilerden sonra Cumhuriyet konulu resim, müzik, şiir dallarında yapılan yarışmada dereceye giren öğrencilere ödülleri protokol tarafından takdim edildi. Cumhuriyet Bayramı kutlamaları Resmi Tören Geçidi ile sona erdi.