İlçemizde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı çeşitli etkinliklerle kutlandı. Atatürk Kültür Parkında bulunan Atatürk Anıtı'na saat 09:00 da İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü çelengini Milli Eğitim Müdürü Harun ÇETİN sundu. Çelenk sunumunun ardından Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımız ile şanlı bayrağımızın öğrenciler tarafından göndere çekilmesi ile sona erdi.
 
      Çelenk sunma töreninin ardından Kaymakamımız Sayın Cevat ÇELİK, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla koltuğunu Ümmühan Hatun Ortaokulu Öğrencilerinden Delfin KAYA’ya bıraktı.
 
      Makam Ziyaretinden sonra ilçe stadyumunda törenler devam etti.23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Törenine Kaymakam Cevat ÇELİK, Garnizon Komutanı Hava Sav. Binbaşı Ahmet KESGİN, Belediye Başkanı Mesut BAYRAM, Kurum amirleri, Siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Günün anlam ve önemini belirten yazı ve şiirinin okunması, okullarımızın sunduğu çeşitli ront, halk oyunları gösterilerinin ardından çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilerimize ödülleri verildi.